MŮJ PŘÍBĚH

Jak jsem k tomu všemu přišla.

Jsem zkušený hospodář a pomáhám lidem jak mít svou peněženku spokojenou a mít své penízky pod kontrolou a vyhnout se tak tlaku zvenčí, že nemáte z čeho zaplatit nejrůznější složenky….

Má práce mne doopravdy naplňuje a baví.

Klienti konečně mají svou “peněženku” pod kontrolou a přitom stačí osvojit si  jen pár “návyků”, aby rodina měla svůj rozpočet v pořádku.

Cesta k tomu však nebyla jednoduchá a rozhodně nevedla jenom přes studium ekonomie na univerzitě… 🙂

Už od mala jsem byla trochu netypické dítě. Velmi brzy se u mě začaly projevovat sklony k tomu být  “malým hospodářem”.

Údajně jsem ráda chodila nakupovat již od malička (od 3 let) a analyzovala si účtenky z obchodu (protože jsem si toho moc nemohla koupit a měla k dispozici jen pár korunek například na loupáček...) Sama tomu teď nemohu uvěřit 🙂

Dnes se nad tím usmívám a připadám si, že je to snad pohádka...

DLOUHOU DOBU POTOM BYLO TICHO

Dokud nenastal výběr střední školy …Měla jsem asi štěstí, že v té době již existovalo víceleté gymnázium, takže jsem si mohla  jen tak vyzkoušet přijímačky do primy (aniž bych to potřebovala) a kupodivu jsem byla přijata.

A ani jsem se nenadála, byla jsem v tercii...Tady jsem si říkala, že bych se raději už věnovala praktické ekonomice a proto jsem se rozhodla střední školu změnit z gymplu na obchodní akademii ...Tady mě nejvíce oslovila teoretická ekonomie v čele s makroekonomií …

Bylo mi asi patnáct a tady se podle mě udál největší přelom, první velká vlna probuzení.

NEJVĚTŠÍ PŘELOM

Bylo mi asi patnáct a tady se podle mě udál největší přelom, první velká vlna probuzení.

Začala jsem číst svou první učebnici makroekonomie. Vše co se v ní psalo, mi přišlo zcela jasné a logické.

Přelouskala jsem si takhle makroekonomické pojmy, jako export, import, inflace, deflace, nezaměstnanost, hospodářskou politiku …

Myslím, že tady se nejvíce projevila má vášeň. Ten zápal a radost při studování …

Když pak po třech letech došlo na rozhodování o vysoké škole, měla jsem jasno. Chci se věnovat ekonomii. To je stoprocentní.

Mělo to však jedno veliké “ale”. Jak pokračovat v ekonomii, když k tomu aby se stal člověk ekonomem  je potřeba vysoká škola ?… Řeknete si, tak na to je přece jednoduchá odpověď - jít na vysokou školu. Bohužel to u mě nebylo tak jednoduché… Problémem byly pro mě finance… Žila jsem jen s mámou a ještě v ne úplně vzdělané rodině… Prostě nikdo vysokoškolské vzdělání z širokého příbuzenstva neměl…

V hlavě jsem si potřebovala odpovědět zejména následující otázky:

 1. Kolik mě studium bude stát?
 2. Co jsou hlavní výdaje během studia, které potřebuji hradit?
 3. Výše těchto nákladů?

DEN „D”

Až … přišel čtvrťák na střední, kdy si všichni kolem mě vybírali, jak budou pokračovat,  kam půjdou na další školu (vysokou...). Já jediná jsem mlčela … Přemýšlela jsem, jak na studium vzít peníze… Pak ale ve mně svitla naděje… Už od malička mi totiž říkali “malý ekonom”, tak jsem zvažovala, zda bych přeci jen ještě nemohla studovat a stát se ekonomem… a přišel den D.

Ten den D jsem se totiž rozhodla

Říkala jsem si, za zkoušku nic holka nedáš… Prozkoumala všechny možné informace  a přihlásila jsem se na 1 vysokou školu … a to na PEF MZLU v Brně. Připravila jsem se na přijímačky a byla přijata.

OD TÉ DOBY UŽ TO JELO

Studiem této vysoké školy jsem získala dokonalý ekonomický nadhled...a potřebné souvislosti. Zároveň jsem se naučila žít samostatně, finančně na nikom nezávislá, tedy s minimem financí. Samozřejmě občas jsem chodila na brigády, ale byly to takové ty hůře placené….

0 No ale, jak už to bývá… není vše ideální... po promoci přišla realita v podobě nedostatku peněz ...Studium mě finančně velmi vyčerpalo ….a to měla být investice, která se v následujících letech měla vrátit ...
Ptáte se kolik mě stálo studium vysoké školy?

Už je to několik let, nyní jsou náklady vyšší, každopádně je potřeba počítat s náklady za bydlení, dopravu - pokud nebydlíte stále u rodičů, jídlem a samozřejmě s nějakou rezervou na zábavu.

Bohužel mě ale ve vystudovaném oboru nikdo nechtěl …a neměla jsem peníze, oborovou praxi a ekonomů bylo hodně, proto jsem si ještě při zaměstnání udělala bakaláře na technice… To byl ten “perspektivní obor”.

Takže jsem začala pracovat v pozicích, kde většinou šlo o kombinaci IT a aplikované ekonomiky. Ale bylo to jiné, než na vysoké škole, kde mě bavilo psát nejrůznější práce, makroekonomie ...Zároveň jsem pracovala na projektech dle potřeby zaměstnavatele a přišel rok 2009, kdy u nás byla taková ta “hospodářská krize” a já to netušila a koupila si své první bydlení na hypotéku… Jenže byla jsem po škole, neměla finanční rezervu a ztratila jsem zaměstnání a musela splácet….

1) ROK 2009 (BYL PRO MĚ PŘELOMOVÝ)

…kdy jsem na krku měla hypotéku přes 2 mil., zaměstnavatel mě propustil díky hospodářské krizi, já potřebovala peníze a samozřejmě i střechu nad hlavou….

V hlavě jsem si potřebovala odpovědět zejména následující otázky:

 1. Je lepší se držet svého oboru a příjem si zajistit klidně na druhé straně republiky?
 2. Pokud půjdu za prací na druhou stranu republiky, co udělám s bytem na hypotéku (prodat, pronajmout)
 3. Jak budu řešit bydlení v jiné lokalitě…?
 4. Je pro mě opravdu finančně výhodnější jít pracovat 300 km od domova…?

2) UPLYNULO NĚKOLIK LET

Já věděla, že si musím stabilizovat své příjmy a výdaje a do cesty mi vstoupila příležitost Jirky Mazura, který mě velmi pomohl se vrátit k původně vystudovanému oboru a to prvním online kurzem v ČR Hrajeme si na burze …

Přestože jsem na vysoké škole ekonomii měla, nikdy by mě nenapadlo, že se finančním trhům a vůbec burze může věnovat kdokoliv… Více najdete v mém rozhovoru.

Tim jsem si doplnila jeden z dílů své životní skládačky … “Že nikdy nemusí opravdu vždy znamenat nikdy…”

Každopádně jsem na základě nejrůznějších zkušeností věděla, že příjmy z burzy by neměly být jen mým jediným zdrojem příjmů…Prostě že je potřeba diverzifikovat a mít tzv. protikrizový scénář v případě, že by se nedařilo.

V hlavě jsem si potřebovala odpovědět zejména následující otázky:

 1. Burza je super, ale je potřeba k ní přistupovat s pokorou, takže se nevyplácí tlačit na pilu...
 2. Už od roku 2009 jsem hledala stále tu správnou příležitost, vzdělávala jsem se, ale co bude vlastně tím mým tématem podnikání mimo burzu…?
 3. Jak dál budu s tím tématem podnikání - vášní pracovat, abych z ní vytvořila ziskový model podnikání…

V tradingu jsem se dále rozvíjela a získávala postupně znalosti k online podnikání. Trading mi postupně pomalu začal generovat menší příjmy, ale na uživení to ještě úplně nebylo a potřebovala jsem si vytvořit finanční rezervu, jak budu na rodičovské… Bohužel s příjmem z podnikání to nebylo vůbec jednoduché… Stále jsem dávala peníze “jen do vzdělávání” a bohužel také do nefunkčního modelu podnikání. Stále jsem věřila, to je ten správný kurz, to je správná informace, která mi pomůže zajistit první příjmy… A roky plynuly  a stále mi online podnikání nepokrývalo ani své náklady… Mou víru stále víc ohrožovalo jedno zklamání za druhým… Stále se objevovaly překážky, které navyšovaly mé výdaje, nikoliv, že by se má investice do podnikatelského vzdělávání vracela…

Když se teď dívám zpětně v řadě problémů, které se mi na cestě za ziskovým podnikání objevily byla má neznalost, jak objevit ten můj ziskový nápad a pak malá produktivita (podnikání jsem nejdříve rozvíjela při zaměstnání, od roku 2016 jsem pokračovala běhe rodičovské...)

V roce 2016 se mi mělo narodit miminko a říkala jsem si, že rodičovskou posílím o příjmy ze svého online podnikání. Bohužel jsem měla v té době stále rozpracováno řadu miniprojektů, ubylo mi času a já nevěděla jak dále….

3) V ROCE 2016 NASTALA DALŠÍ VÝZVA

V roce 2016 nastala další výzva, v rámci mého osobního rozpočtu a to rodičovská…a to mimo snížení příjmů mi peníze ubíralo také nefunkční online podnikání, kdy jsem musela platit průběžně nefunkční online systém, pokud jsem to nechtěla zabalit úplně ….s nejistotou, že to někdy poběží ….

V roce 2016 se mi narodil Tomášek. Jako každá máma jsem si kladla z hlediska výdajů otázky typu:

 • Jaké oblečení mu mám koupit?
 • Mám používat jednorázové či látkové pleny?
 • Kočárek, nosítko, šátek…?
 • Jaké hračky mu mám koupit…?
 • Mám jej pojistit?
 • Co mu budu dávat na jídlo…?
 • Mám mu začít spořit …?
 • Zvládnu péči o malého sama nebo bude chodit do jesliček, školky… budeme chodit do cooworkingu…
 • Budeme chodit na kojenecké plavání…, koupíme si nějaký kurz k výchově dětí …

Tuto celou řadu otázek jsem si kladla a samozřejmě, ne všechno je na začátku potřeba… Takže potřebovala jsem si ujasnit priority, co vlastně je to nejnutnější? A teď pokud nemáte n na začátku zkušenosti, vyberte si, co je potřeba...aby vás to zbytečně nestálo zbytečně moc navíc, protože nejrůznějších nabídek pro maminky, miminka je všude spousta…

Říkala jsem si, že se určitě pokusím sladit péči o rodinu se seberealizací v podobě podnikání… Pokračovala jsem tedy v tradingu a spolupráci s projektem https://www.winsignals.cz/ a zároveň jsem hledala to svoji vášeň pro své online podnikání….

Mimochodem - hledání vášně nebylo pro mě novinkou, ale už v té době doslova “noční” můrou… Prostě hledání svého tématu podnikání se věnuji aktivně už od roku 2011, bez nějakého výsledku a samozřejmě si dovedete představit, že to zadarmo není a aby člověk se posunul dále, musí se vzdělávat, hledat způsoby… než se dostane ze slepé uličky…Někomu se zadaří hned, někomu to trvá léta, někomu se to nepovede vůbec ...

Díky tomuto nadhledu jsem si rozdělila své know-how do následujících projektů.

1. Svoboda v kuchyni

2. Nadčasové investování

3. Investování na burze

VZNIKLY TAK PROJEKTY

No a to by bylo asi vše, co bych vám chtěla říci. Pokud vás nebaví číst, tak jsem vám připravila přehled pomocí krátké videoprezentace.

Jsem ráda, že jste a že jste ke mně zavítali. Kéž se vzájemně posuneme dál. 🙂

Helena L.

Stáhněte si ebook za 219 Kč 

7 TIPŮ, JAK ZKRÁTIT DÉLKU HYPOTÉKY

Chystáte se pořídit si nové bydlení? Udělejte to! Ale jedině tak, aby to vaši peněženku co nejméně bolelo. Získejte můj nový ebook a třeba díky němu ušetříte i půl milionu jako já.