Chcete se vyvarovat zbytečných výdajů při rozjezdu podnikání? Mě rozjezd podnikání stál 500 000 kč…než se objevily první výsledky

Možná si říkáte kolik už jste investovali do podnikání, do nejrůznějších svých podnikatelských pokusů, vzdělávacích programů a litujete se, že ty výdaje jsou nekonečné a výsledek stále nikde. Přesto víte, že už musíte být blízko svého snu, kterým je „žití v hojnosti“ a to jak finanční, volného času, zdraví, vztahů….

Cíl tedy znáte, ale stále řešíte to, že vám k tomu abyste dosáhli svého snu, chybí čas nebo peníze. Že vám to zní povědomě? Nejste v tom sami. Nedostatek času či peněz je v dnešní době opravdu velký problém. Otázka zní: Co ale s tím?

Jak vyřešit nedostatek času a peněz?

Důvody nedostatku času a peněz můžou být různé.

Co může být nejčastějším důvodem nedostatku času?

Obvykle to bývá práce pro někoho jiného ne jen práce na svém snu a tímpádem nemožnost ovlivnit organizačně svůj čas.

Co může být nejčastějším důvodem nedostatku peněz?

Právě to,  že nežijete na „pravé straně“.

Nebojte se ale, řešení je velmi stručné. Následuje ten nejkratší, ale 100% funkční návod, jak překonat tyto 2 překážky a opravdu být pány svého času a mít dostatek peněz. 

Ale než přistoupím k samotnému řešení. Dovolím si říct vám i mou zkušenost.

V roce 2009 jsem byla nucena se přestěhovat za prací 300 km od své rodiny. Vypadalo to perspektivně, ale už po roce jsem zjistila, že ta „jistota“ není dle smlouvy ani na dobu neurčitou, slibované finanční ohodnocení mi vydrželo rok a zároveň v lokalitě, kde jsem se ocitla jsem se necítila úplně dobře díky tamní mentalitě lidí. Proto jsem si říkala, že musím zrealizovat myšlenku Kiyosakiho a založit si své podnikání. Bohužel ale jsem v té době nevěděla jak… Kniha Bohatý táta, chudý táta … byla napsána spíše pro Američany než pro nás Čechy. V roce 2011 se u nás začlo rozmáhat infopodnikání. Vypadalo to super, ale také nevím, zda jsem nebyla cílovka – know-how z těchto kurzů jsem nedokázala zmonetizovat a musela jsem sáhnout po dalších kurzech.  Absolvovala jsem tedy za ta léta řadu dalších kurzů,  jak ke mně přicházely a vyzkoušela řadu podnikatelských nápadů a výsledek bohužel nikde. Jen dá se říct mizely z mé peněženky peníze nebo lehčeji nazváno to byla má „investice do podnikatelského vzdělání“.

Už vidíte, kde byl u mně problém?

Prostě jsem nevěděla – kde je to moje poslání respektive – kde jsou moje peníze. Prostě jsem 6 let hledala to své téma. Všude říkají, dělejte co vás baví, výsledek se dostaví. Běžte do akce a půjde to. Založte si blog a pište. Napište eBook zdarma, prodejní eBook… Prostě asi víte, o čem mluvím. Jenže výsledek stále nikde. Lidé si v online bysinese stěžují, že jim to nejede měsíce a mně infopodnikání nejelo roky. Měla jsem už zakoupeno řadu kurzů a stále nikde jediná objednávka. Až v roce 2015 se ke mně dostal kurz Život na pravé straně a v roce 2016 také kurz Kde jsou moje peníze od Jirky Mazura a konečně mi to zapadlo. Škoda jen, že to bylo až po tolika letech, protože mě to stálo nemalé peníze a také dost mého drahocenného času. Celou tu řadu let jsem se po večerech věnovala, dá se říct tomu mému koníčku – práci na svém podnikání, ale nic mi to neneslo…

Vše se u mně výrazně dalo do pohybu po narození mého syna Tomáška v dubnu 2016, kdy jsem konečně mohla vložit pořádně do svého života pár pravidel ze Života na pravé straně, jako lepší hospodaření s časem, pravidlo 80/20 a také především jsem si blokově uspořádala svůj čas mezi rodinu a podnikání, nikoliv zaměstnání, podnikání, rodinu. A také můj fokus šel na věci, které byly mou prioritou.

Po nástupu na mateřskou se mi také vyčistila má hlava a lépe se mi také zpracovával koncept mého start-upu.

Kurzy Jirky Mazura ŽNPS a KJMP mi pomohly si sestavit strategicky myšlenkovou mapu mého penězovodu. Když to zestručním v kurzech jsem se dozvěděla, jak má podnikatelský nápad vypadat, aby byl úspěšný, což jsem si poskládala dohromady. Bohužel mi ale chybělo ještě něco do té mé skládačky a to je samotná realizace otestování mého nápadu a uspokojení poptávky trhu.

No a jak vše hodnotím dnes?
Především vím, že jsem na dobré cestě na pravou stranu díky svému dlouholetému vzdělávání a postupné změně svého myšlení.
Každý den si rozděluji do 4 časových bloků, ve kterých pracuji na své budoucnosti a to bloku kreativním, strategickém, volného času a robota. V kreativním čase se věnuji tvorbě článků, ve strategickém čase – svým plánům k podnikání, volný čas je můj aktivní odpočinek, no a robot jsou nejrůznější administrativní záležitosti a další.

 A teď takové FAQ na závěr:

 1. Vaše AHA momenty z kurzů

Ne určitě to není o tom, co člověk úplně zná, pokud o to není zájem, tak je nutné svůj nápad změnit, i za cenu, že se musí naučit něco dál.

2. Co se u vás změnilo

Především se u mně posílil podnikatelský způsob myšlení, který je jiný než u zaměstnance. Velkým tréninkem v každodenním myšlení se pro mně stala i podnikatelská příležitost burza. Především musím mít pod kontrolou emoce chamtivost a strach, jinak cítím, že se prostě neposouvám dále. Zaměstnanecké fungování je v tomto úplně jiné.

3. Jaký je stav vašeho podnikání

Vygenerovala jsem si svou nabídku k realizaci k vaření pro lidi, kteří nemají čas a přitom chtějí jíst doma.  Tito lidé zároveň nemají vaření jako koníčka, přitom si potřebuji doma navařit. Tento nápad je vytvořen dle tajných ingrediencí z kurzu KJMP a ŽNPS Jirky Mazura. Nyní tuto myšlenku se snažím otestovat na trhu.

4. Co potřebujete vyřešit, aby se vaše podnikání posunulo na tu naši PS

Úspěšně můj podnikatelský nápad uvést na trh – zmonetizovat (dovětek k bodu 3)

ODEBÍREJTE MÉ NOVINKY

Nenechte si ujít žádnou ze skvělých novinek na mém blogu. Klikněte na tlačítko níže, vložte svůj e-mail a zaregistrujte se k odběru novinek.

Komentáře

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře. Zásady zpracování osobních údajů.